BELEDİYE BAŞKANIMIZIN MESAJI


Değerli Şereflikoçhisar’lı kardeşlerim,

    Siyasete başladığımız ilk günden bu güne, sevgi ve samimiyetle hareket ettik. Günübirlik değil gelecek nesillerimizi düşünerek hizmetlerimizi gerçekleştirdik ve  birçok köklü sorunu sona erdirdik.

Saygıdeğer hemşerilerim ; Çevrenize farklı bir gözle bakmanızı rica ediyorum. Bilin ki, ilçemize son 12 yılda hangi eser kazandırılmışsa, hangi hizmet yapılmışsa onun altında bizim imzamızı göreceksiniz. Seçimden önce açıkladığımız projelerimizi, Allah nasip ederse, bir bir hayata geçireceğiz.  Şereflikoçhisar’ımızı, kelimenin tam manasıyla, tüm yönleriyle cazibe merkezine dönüştüreceğiz.  Ayrıştırmadık, ayrıştırmayacağız. Dil, din, renk, düşünce, farkı gözetmeden herkese eşit hizmet sunacağız. Kapımızı da, gönlümüzü de sonuna kadar değerli halkımıza açık tutacağız."Elde etmeyi düşündüklerimiz içinde hiçbir şey, halkın sevgisi ve beğenisi kadar yararlı ve şeref verici olamaz.”   

     Ak hizmete, ak belediyeciliğe gönülden evet dediniz. Gönülden teşekkürler Şereflikoçhisar...   Bu zafer sizlerin, bu zafer hepimizin. Bir kez daha milli irade kazandı. Tüm yurtta olduğu gibi Şereflikoçhisar seçmeni de Ak Parti ile istikrara evet dedi. Aziz milletimiz, sözünü söyledi. Şimdi vakit, bitmez tükenmez bir aşkla çalışma vaktidir.

Göstermiş olduğunuz ilgi ve vermiş olduğunuz değerli desteklerden dolayı bir kez daha hepinize teşekkür ediyorum.

Sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Ferda Polat
Şereflikoçhisar Belediye Başkanı

 BELEDİYE BAŞKANIMIZIN ÖZGEÇMİŞİ1960 Yılında Şereflikoçhisar’da Doğdum ilk ve orta tahsilimi Şereflikoçhisar da liseyi ise Aksaray Ticaret lisesinde tamamladım. Yüksek öğrenimimi Aksaray Üniversitesi Pazarlama bölümünde  tamamladım. 13 Yıl Şereflikoçhisar da esnaflık yaptım  daha sonra emekli oldum ve halen de Şereflikoçhisar’da esnaflığa devam ediyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım 14 Ağustos 2001 de kurulan Akparti’ nin Şereflikoçhisar ilçe teşkilatının kuruluşunda görev aldım. 2001-2005 tarihlerinde Akparti Şereflikoçhisar İlçe Başkan Yardımcısı olarak çalıştım. 2005 yılında atama ile Akparti Şereflikoçhisar İlçe Başkanı oldum.2006 yılında olağan kongre ile Akparti Şereflikoçhisar ilçe Başkanı seçildim. 2006 yılından 30 mart yerel seçimlerine kadar 3 dönem Akparti Şereflikoçhisar İlçe Başkanı olarak çalıştım. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde ise Şereflikoçhisar Belediye Başkanı olarak seçildim ve Belediye Başkanlığı görevime halen devam etmekteyim.